MENU
Jesteś tutaj: Reklamacje i zwroty

Reklamacje i zwroty

Reklamacje

1. Wyłączną podstawą przyjęcia reklamacji jest odesłanie towaru w stanie nie noszącym śladów użytkowania oraz wypełnienie formularza reklamacyjnego o którym mowa w §7 regulaminu sklepu interentowego Magnetyczne Studio.
2. Jeżeli otrzymane zamówienie nie jest zgodne z opisem towaru Kupujący powinien odesłać do sklepu reklamowany towar wraz z opisem zastrzeżeń do danego produktu. Wszystkie odsyłane produkty powinny być dostarczone przesyłką rejestrowaną wyłącznie na adres sklepu tj: MODERN GREEN OGRODY I WNĘTRZA ADRIAN PIASECKI ; ZYBUŁTOWO 22/1 ; 14-107 GIERZWAŁD. Koszty związane ze wzrotem zakupionych produktów ponosi Kupujący.
3. Sklep po rozpatrzeniu reklamacji ustosunkowuje się do przesłanego pisma z zastrzeżeniami w terminie 10 dni roboczych od momentu zwrotu towaru. W momencie uzasadnionej reklamacji, wysłanie Kupującemu nowego towaru a tym samym związanych z tym kosztów dostawy, ponosi wyłącznie sklep.
4. Brak podstawy reklamacji stanowią indywidualne ustawienia komputera i monitora Kupującego, powodujące błędne lub zniekształcone wyświetlanie znaczących  informacji o atrybutach sprzedawanych w sklepie przedmiotów np. kolorystyka przedmiotu.
5. Art. 38. Ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta: Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów: 3) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb. Produkty  wykonywane na zamówienie według specyfikacji klienta pod względem  koloru, rozmiaru lub wzoru graficznego nie podlegają zwrotowi.

Prawo odstąpienia od umowy

 1. Na podstawie Ustawy o ochronie praw konsumentów związanych z zakupem na odległość oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000 r. Kupujący ma prawo odstąpienia od umowy.
2. Prawo odstąpienia od umowy wchodzi w życie w momencie złożenia sklepowi Magnetyczne Studio, w terminie 10 dni od odbioru towaru, oświadczenia o odstąpieniu od umowy w formie pisemnej lub elektronicznej na adres mailowy sklepu podany na stronie.
3. Kupujący przysyła towar na adres sklepowy w terminie 14 dni od złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Zwrócony towar powinien być w stanie nienaruszonym, być kompletny, w ochronnym opakowaniu, nie może nosić śladów eksploatacji użytkowj, nie może być uszkodzony. Koszty przesyłki ponosi wyłącznie Kupujący.
4. W ciągu 2 dni roboczych od otrzymania przesyłki, Sklep sprawdzi stan przekazanego produktu.
5. W terminie 5 dni roboczych od sprawdzenia towaru Sklep zwraca Klientowi zapłaconą kwotę wraz z kosztami pierwszej wysyłki do Kupującego. Klient powinien wskazać numer rachunku bankowego, na jaki ma zostać przelana zwracana kwota.
6. W momencie gdy któryś zapis określony w ust 3 powyższego oświadczenia o odstąpieniu od umowy nie jest spełniony, towar nie podlega zwrotowi, a Sklep nie zwraca Klientowi zapłaconej ówcześnie kwoty.